preloader
spinner
Czyzkowski.net
facebook

Na start

W Polsce, z roku na rok, powstaje coraz więcej firm, głównie małych i średnich przedsiębiorstwo reprezentujących wiele rozmaitych branż. Jak każdy podmiot gospodarczy, takie przedsiębiorstwa próbują rozwijać się poprzez pozyskiwanie coraz większej liczby zleceń oraz stałych klientów. Największym jednak wyzwaniem, przed jakim stają młode firmy, to potrzeba zaistnienia na rynku, odpowiednie zaprezentowanie swoich usług czy produktów oraz wyróżnienie się na tle licznej i często bardziej doświadczonej konkurencji.


Budowa wizerunku firmy: od czego zacząć?

Warto więc od samego początku zastanowić się, jakie działania należałoby podjąć, by osiągnąć swój cel, czyli zdobyć klientów. Podstawą dla każdego biznesu – niezależnie od reprezentowanej branży – jest jednolita i spójna identyfikacja wizualna, będąca podstawą promocji własnego wizerunku.


Identyfikacja wizualna: wyróżnij się!

Zdajemy sobie sprawę z ograniczeń budżetowych, które bezlitośnie wiążą młodych przedsiębiorców. Dlatego też nie chodzi nam o ekstremalnie drogie kampanie reklamowe – czy to telewizyjne czy outdoorowe, lecz o podstawowe działania promocyjne, które pozwolą zaistnieć marce w świadomości klientów. Przemawiająca do odbiorcy i profesjonalnie zaprojektowana identyfikacja to najważniejszy element tożsamości marki i pierwszy krok na drodze do sukcesu. R. Kłeczek, J. Kall i A. Sagan, autorzy publikacji  „Zarządzanie marką”, piszą: „(…) im logotyp jest łatwiejszy do zapamiętania, tym większe są szanse na to, że przywoła markę, do której należy. Cechy logotypów, które sprzyjają ich zapamiętywaniu, to:

  • naturalność, czyli stopień, w jakim logotyp odzwierciedla wygląd obiektów powszechnie doświadczanych,
  • harmonia, czyli symetria lub równowaga elementów,
  • powtarzalność elementów składowych.


Materiały promocyjne: niech Cię zapamiętają!

Idąc dalej tym tropem możemy stwierdzić, że spójna identyfikacja wizualna jest bazą dla stworzenia jednolicie zaprojektowanych materiałów promocyjnych, takich jak np. wizytówki, papier firmowy, teczki ofertowe, koperty, gadżety, ulotki informacyjne, ogłoszenia reklamowe, banery reklamowe, oznakowanie lokalu, oznakowanie samochodów, strona  internetowa oraz wiele innych.

Czym jest księga znaku?

Przy tak wielu możliwościach promocyjnych warto zapewnić odpowiednią ochronę swojej identyfikacji przed niewłaściwym wykorzystywaniem. Identyfikacja wizualna to często efekt długiej i ciężkiej pracy intelektualnej i projektowej, dlatego też powstała koncepcja powinna zostać zamknięta w formie księgi znaku. Dokument ten to zbiór reguł drobiazgowo określających zasady stosowania znaków. Wskazuje także wszelkie dopuszczalne przez projektanta wersje kolorystyczne logotypu, sugestie prawidłowego zastosowania i wdrożenia do projektów. Często uwzględniane są również przykładowe kreacje reklamowe i promocyjne.


Szwagier tym razem nie pomoże!

Jeżeli jesteś świadom, jakie pozytywy płyną z właściwie opracowanej identyfikacji, z pewnością nie poprosisz przysłowiowego „szwagra siostry syna” o przygotowanie grafik, tylko zlecisz to firmie, która ma do tego profesjonalne narzędzia, odpowiednią wiedzę oraz doświadczenie.

Pakiet biznesowy

Podsumowując. Warto jest zaufać profesjonalistom i zadbać o spójny wizerunek, aby potem budować na tym pozytywne relacje z klientem. Potraktuj to jako inwestycję w budowanie marki, która z czasem stanowić będzie największą wartość firmy.

Z tego też powodu nasza agencja wzbogaciła swoją ofertę o specjalne pakiety biznesowe. W zależności od potrzeb, budżetu oraz tego, na jakim etapie rozwoju znajduje się Twoja firma doradzimy Ci odpowiedni pakiet obejmujący różnego typu zakres prac – od podstawowego po bardziej już rozbudowane elementy.

____________________________________________________________

Ryszard Kłeczek, Jacek Kall, Adam Sagan, „Zarządzanie marką”, Oficyna Ekonomiczna, Kraków 2006, s. 136.

 Nie wiesz od czego zacząć?

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Agencję Reklamową Czyżkowski.net danych osobowych podanych w formularzu w celach marketingowych. Podanie danych jest dobrowolne a podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda, którą mogę wycofać w dowolnym momencie.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez przez Agencję Reklamową Czyżkowski.net. moich danych osobowych w celu utworzenia mojego profilu pod kątem usług świadczonych przez Usługodawcę

Oświadczam że zapoznałem/am się i akceptuję regulamin serwisu internetowego i politykę prywatności

Kontakt z nami

Agencja Reklamowa
Czyżkowski.net

Mińsk Mazowiecki
ul. Bohaterów Monte Cassino 15

Sprawdź jak dojechać

Pracujemy od poniedziałku do piątku:
od 9:00 do 17:00

Dział obsługi klienta - reklama:

Wioletta Garus

690 988 177

Dział obsługi klienta - fototapety:

Angelika Woźny

530 981 639


 

Pracownia i drukarnia
reklamowa:

Robert Czyżkowski

503 656 654


PFR